قرض الحسنه دادن به مردم از کمک بلاعوض نزد خداوند با ارزش تر است

نماینده ولی فقیه و عضو شورای خبرگان رهبري در کردستان طي جلسه اي با اسعدي مديرشعب بانک قرض الحسنه مهرايران در اين استان بيان داشت: بانک قرض الحسنه مهرايران انگيزه مشارکت در ثواب را ميان مردم تقويت كرده و دادن قرض الحسنه به مردم از كمك بلاعوض نزد خداوند با ارزش تر است.

اقتصادگردان– به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، در این دیدار، آيت الله حسيني شاهرودي افزود: وقتي روحيه مشارکت براي حل مشکلات در ميان مردم گسترش يابد، روحيه ايثار در کشور تقويت مي شود.
وی ادامه داد: انگیزه ثواب در میان کارکنان و مدیران بانک قرض الحسنه مهرايران جاري است و اين امر فرهنگ ايثار را در جامعه ترويج ميدهد.
نماینده ولی فقیه و عضو شورای خبرگان رهبري در استان کردستان تصريح کرد: اين بانک به نظر من بانک ايثارگران است زيرا مجموعه اي از فرهنگ ايثار و از خود گذشتگي بدون چشم داشت مادي را در خود جاي داده است.
آیت الله حسینی شاهرودی ضمن ابراز خرسندي از حضور بانک قرض الحسنه مهر ايران در ميان بانک هاي تجاري کشور بيان داشت: خداوند در قرآن و همچنين ائمه در روايات بر امر پسنديده قرض الحسنه تاکيد داشته اند و قرض دادن به انسان را ارج نهاده اند.
وی با اشاره بر این نکته که قرض دادن از کمک بلا عوض بسیار با ارزش تر است، اظهارداشت: قرض دادن انسانها را وادار به باز پرداخت می نمايد؛ ولي كمك بلاعوض عملا براي از بين بردن فقر در جامعه نمي تواند كارگشا باشد؛ در تمامي روايات آمده است كه پيامبر اسلام بر كار و فعاليت تاكيد نموده است؛ بنابرين اسلام طرفدار كار است و تنها قرض الحسنه مي تواند بر رونق توليد در جامعه تاثير گذار باشد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: وظیفه بنده و ديگر روحانيون در سطح کشور اشاعه و تبليغ اين فرهنگ پسنديده است، بايد اين موضوع براي مردم روشن شود که از لحاظ فقه، پولي كه مردم در اين بانك سپرده گذاري مي كنند به معناي واقعي قرض الحسنه است و بانك قرض الحسنه مهر ايران تنها كارمزدهاي جزيي براي پوشش هزينه هاي جاري بانك از مشتري دريافت مي كند. اين كارمزد بصورت جداگانه از مشتري اخذ مي شود و به لحاظ شرعي بسيار مورد قبول و پسنديده است .
حجت السلام والمسلمین حسینی شاهرودی در ادامه با اشاره به اين مطلب که بايد انگيزه مشارکت در ثواب را ميان مردم تقويت کرد زيرا اسلام اين مسئله را با معنويت گره زده است، گفت: وقتي روحيه مشارکت در حل مشكلات در بين مردم گسترش يابد روحيه ايثار در كشور تقويت مي شود .
نماینده ولی فقیه در ادامه بیان داشت: با توجه به بيانات مقام معظم رهبري و نام گذاري سال ۱۳۹۸ به سال رونق توليد، بايد رونق توليد را با تسهيلات قرض الحسنه گسترش دهيم، اگر در جامعه توليد رونق گيرد امر ازدواج هم تسهيل مي گردد و جامعه اي پويا تر خواهيم داشت.
ادامه مطلب

icon برچسب ها:


ارسال نظر

نام:

ایمیل:

وب سایت:

متن و پیام شما: