استقرار نفتکش سانحه دیده ایرانی در بندر جده

بروز نقص فنی در نفتکش ایرانی و هدایت آن به لنگرگاه امن

بروز نقص فنی در یکی از کشتی های شرکت ملی نفتکش ایران در دریای سرخ به سمت کانال سوئز موجب آبگرفتگی موتورخانه و به تبع آن از کار افتادن موتور شد. با این حال با اقدامات به موقع پرسنل کشتی، در وضعیت ایمن قرار گرفت و به هیچ یک از پرسنل آسیبی وارد نشد.این کشتی هم اکنون در لنگرگاه بندر جده مستقر شده است

اقتصاد گردان – به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران، صبح روز سه شنبه 10 اردیبهشت 98 در حدود ساعت 8:35 به وقت ایران یکی از کشتی های ناوگان این شرکت که در دریای سرخ به سمت کانال سوئز در حرکت بود به علت آبگرفتگی موتورخانه به ناچار از ادامه مسیر بازماند که بلافاصله با هدایت کمیته اضطرار شرکت و تدابیر لازم از سوی پرسنل، کشتی در وضعیت با ثبات قرار گرفت.

شرکت ملی نفتکش ایران با اعلام اینکه خوشبختانه تمامی 26 خدمه این کشتی نفتکش در سلامت کامل هستند افزود: به منظور رفع مشکل و انجام اقدامات لازم، کشتی با هماهنگی مقامات مربوطه به بندر جده به عنوان نزدیک ترین بندر ایمن هدایت گردید.

ضمنا خبرهای منعکس شده در خصوص آلودگی زیست محیطی و نشت محموله کشتی کذب محض است.

استقرار نفتکش سانحه دیده ایرانی در بندر جده

 

شرکت ملی نفتکش ایران در تشریح آخرین وضعیت یکی از کشتی‎های ناوگان این شرکت که سه شنبه گذشته در دریای سرخ و در 70 مایلی بندر جده دچار نقص فنی و آبگرفتگی در موتورخانه شده بود اعلام کرد: این کشتی هم اکنون در لنگرگاه بندر جده مستقر شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران به محض انجام هماهنگی های لازم و به منظور تسریع در رفع مشکل این کشتی، نسبت به اعزام تیم غواصی مجرب به منظور عیب یابی تاسیسات و بررسی علل بروز این سانحه اقدام خواهد شد. هم اکنون نیز بازرسی های فنی از کشتی درحال انجام است.

این کشتی شرکت ملی نفتکش ایران زمانی که در دریای سرخ به سمت کانال سوئز در حال حرکت بود دچار نقص فنی و آبگرفتگی در موتورخانه شد که پس از کنترل آبگرفتگی و با توجه به شرایط اضطرار کشتی و درراستای عرف بین الملل به منظور بررسی‎ و رفع مشکل فنی به بندر جده به عنوان نزدیک ترین بندر ایمن هدایت شد.

ادامه مطلب

icon برچسب ها:


ارسال نظر

نام:

ایمیل:

وب سایت:

متن و پیام شما: