تحولات حوزه ICT به وجودآورنده چهره امروز جهان است

رئیس دانشگاه شهید بهشتی ضمن اشاره به انقلاب در حوزه ICT و تحولات در حوزه تلفن همراه و وایرلس طی 40 سال اخیر، گفت: یکی از عوامل به وجود آورنده چهره کنونی کره زمین تغییرات در حوزه ICT است.

اقتصادگردان– سید حسن صدوق در افتتاحیه دومین کنفرانس بین‌المللی مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا (OWC) که امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با بیان اینکه به عنوان یک “جغرافیدان” به اهمیت حوزه ICT در تغییر جهان واقف هستم، گفت: از میان عواملی که چهره امروز جهان را به وجود آورده‌اند، بعد از انقلاب در حمل و نقل، انقلاب در حوزه ICT و طی ۴۰ سال اخیر نیز تحولات در حوزه تلفن همراه و وایرلس است.

وی تحولات فوق را تغییردهنده کره زمین و ارتباطات دانست و یادآور شد: تغییرات به گونه‌ای در تار و پود زندگی مردم در شهرها و روستاها نفوذ کرده که امروزه هر شهروند در هر کجای زمین می‌تواند از طریق تلفن همراه، با کل جهان ارتباط برقرار کند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی در پایان ضمن ابراز خرسندی از حضور دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی و دانشمندان بین‌المللی در حوزه ICT در این کنفرانس، ابراز امیدواری کرد دومین کنفرانس بین‌المللی مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی، به توسعه دانش در حوزه ICT کمک کند.

ادامه مطلب

icon برچسب ها:


ارسال نظر

نام:

ایمیل:

وب سایت:

متن و پیام شما: